Blahopřání, přání, gratulace
Seznam textových gratulací, přání, přáníček, blahopřání v kategorii ke svátku

Blahopřání ke svátku, texty přání, sms přáníčka

Svátek (správně jmeniny) nejsou tak významným svátkem jako narozeniny. Přesto je však oslava jmenin (svátku) u nás v České republice populární. Pokud vás nenapadá nějaké originální přáníčko k svátku, můžete si vybrat z našeho seznamu textů blahopřání ke svátku. Uvedená přání lze zdarma poslat pomocí emailové zprávy nebo ji lze poslat jako SMS či s pěkným obrázkem jako MMS.

KdopakSvátek máBílý zajíčekJá Ti přejuPřání pro LukášePřání pro EvuPřání pro HonzuPřání pro BarboruPřání pro PavluPřání pro PetraPřání pro MiroslavaPřání pro JaroslavaPro JiříhoPro HelenuPro VeronikuPro TomášePro EliškuPro FrantiškaPro JanuPro LubošePro MariiPro TerezuPro ZdeňkaPro VojtěchaPro DanieluPro FilipaPro IvuPro AndreuPro JarmiluPro KamilaPro JarmilaPro RadkaPro DavidaPro HynkaPro JakubaPro KláruPro JindřichaPro LuciiPro LenkuPro MarkaPro MartinaPro MatějePro EdituPro PatrikaPro VlastimilaPro MilošePro OldřichaPro RudolfaPro LubomíraPro IvanaPro RobertaPro ŠtěpánaPro RadimaPro BohumilaPro RichardaPro VítkaPro IvošePro RosťuPro MatyášePro LůďuPro DušanaPro VláďuPro ZbyňkaPro AlenuPro PetruPro MartinuPro JitkuPro LíduPro MíšuPro ZdeňkuPro IvanuPro MonikuPro JiřinuPro ZuzanuPro MarkétuPro MarceluPro DagmaruPro DanuPro VlastuPro KristýnuPro BoženuPro IrenuPro MartuPro AdamaPro AdéluPro AdrianuPro AlešePro AliciPro AnetuPro AnežkuPro AnnuPro AntonínaPro TonduPro BlankuPro DenisuPro DominikaPro EmuPro GabrieluPro HanuPro HaňulkuPro IlonuPro IvetuPro IvonuPro JosefaPro JuliiPro KarlaPro KarluPro KarolínuPro KateřinuPro KatkuPro LadislavaPro LiboraPro LibušiPro LudmiluPro MagdalénuPro MagduPro MichaeluPro MichalaPro MiladuPro MilanaPro MilenuPro MilušiPro MirkaPro MirkuPro NeluPro NikoluPro OlguPro OndruPro OndřejePro PavlaPro PavlínuPro PepuPro RadkuPro RenátuPro RomanaPro RomanuPro RostislavaPro RůženuPro SabinuPro SimonuPro SoňuPro StanislavaPro StanislavuPro SvětlanuPro ŠárkuPro ŠtěpánkuPro VáclavaPro VenduluPro VěruPro VladimíraPro ŽanetuZápad slunceNadějeRadostÚsměvŠtěstíSvátekPřáteléJménoKoláčJmeniny

Historie svátku/jmenin

Jmeniny jiným názvem obecně „svátek“ se slaví v určitý den, který je stanovený v kalendáři. Vychází z křesťanské tradice, kdy se slavil svátek ve stejný den jako měl patron církve. V křesťanském kalendáři je každý den spojen se jménem světce, kterého církev v daný den slavila a tato tradice se přenesla i do běžného života.

Květinové přáníčko k svátku

Dnes si lidé blahopřejí osobně v okruhu rodiny, ve škole, ve školce, v zaměstnání.

Oslavenec dostane dárky i osobní gratulaci, papírové blahopřání, online blahopřání. Můžete také popřát prostřednictvím mobilního telefonu, odeslat zprávu, zavolat nebo přes sociální sítě whatsapp, facebook, twitter, tiktok a jiné.

Blahopřání k jmeninám

Každá země má své tradice a dokonce jsou v některých zemích jmeniny slaveny více než narozeniny.

Kde se slaví jmeniny?

Jmeniny nejčastěji slavíme s rodinou doma nebo někde v restauraci, kavárně, herně, parku.

Gratulace k svátku

Například ve Španělsku a Latinské Americe jsou jmeniny slaveny stejně jako narozeniny, s dary, oslavami, jídlem a pitím. V Řecku jsou jmeniny uznávány více než narozeniny a jsou spojeny s náboženskými obřady a rodinnými oslavami. V Rusku jsou jmeniny tradičně spojené s oslavou svatého jména, přičemž oslavenci jsou často obdarováni ikonou svého patrona.

Jaký dárek k svátku vybrat?

Ženám darujeme květiny samostatné růže, tulipány, lilie, karafiáty nebo květinové vazby, samostatné květiny v květináči, kosmetiku, parfémy, šperky a bižuterii.

Tulipány k svátku

Muže potěší dárkový koš s vybranými specialitami od jídla, koření, pochutin, alkoholu, hodinky, elektronika. Děti si pochutnají na bonboniérách, čokoládách, zákuscích, dortech, ocení drobné hry a hračky.

Pohlednice s přáním vše nejlepší k svátku!

Někoho potěší speciální dárek, který vyberete přímo pro oslavence. Může to být kniha s věnováním, umělecké předměty, obrazy, potištěná trička, hrnky, doplňky a oblečení, drahá elektronika jako jsou notebooky, chytré telefony, vouchery se zážitky.

Jak se slaví svátek?

Každá rodina má své zvyky, které předává budoucí generaci. Samozřejmě se liší oslavy v jiných zemích, dle kultury, tradic a náboženství.

Někde si jen předají dárek. Většina rodin naplánuje rodinnou oslavu spojenou s pohoštěním a nápoji. Přátelé přinesou oslavenci dárek a gratulace. Vzdálená rodina a přátelé posílají gratulace poštou, elektronicky nebo telefonicky. Zajímavé je, že v některých zemích jsou se svátkem spojeny náboženské obřady. Někde je svátek spojen s tancem, zpěvem a hrami.

Rodinná oslava

Nezapomeňte oslavenci slavící jmeniny předat dárek spolu s blahopřáním a květinou. Další přání k svátku naleznete zde.

Další vybraná přáníčka

Přání bohatého Ježíška

Hezké Vánoce a šťastný nový rok.
Bohatého Ježíška a plno dárečků pod stromečkem.
Hodně moc, mocinky štěstíčka a radosti s rodinou.
To Vám přejí

Jsem moc ráda maminko

Maminko, jsem moc ráda,
že jsi mě vychovala
zrovna ty ze všech maminek.
Žádná se ti nevyrovná,
jak starostlivá jsi a hodná,
mám z dětství plno krásných vzpomínek.
Chci ti popřát ty nejkrásnější narozeniny,
jaké jen můžeš mít.

33 let

Když už Ti je třicet tři,
na oslavě nešetři.
Musíme to řádně zapít,
tak se pojďme všichni bavit!
Vše nejlepší k Tvým narozeninám!

Svátek

Svátek je krásný den,
plný přátel, rodiny a lásky.
V tento den si připomínáme,
co pro Tebe znamenají.
Přejeme Ti nejkrásnější svátek!

Dnešní den (23. duben 2024) má jmeniny Vojtěch, Gerhard a Vojtěška, zítra (24. duben 2024) oslavuje svátek Jiří, Juraj a Fidel, pozítří (25. duben 2024) má svátek Marek, Ervín a Markus, 26. duben 2024 bude mít svátek Oto, Otto a Ota a 27. duben 2024 bude mít svátek Jaroslav, Jarolím a Jarolíma.