Blahopřání, přání, gratulace
Seznam textových gratulací, přání, přáníček, blahopřání v kategorii ke svátku

Blahopřání ke svátku, texty přání, sms přáníčka

Svátek (správně jmeniny) nejsou tak významným svátkem jako narozeniny. Přesto je však oslava jmenin (svátku) u nás v České republice populární. Pokud vás nenapadá nějaké originální přáníčko k svátku, můžete si vybrat z našeho seznamu textů blahopřání ke svátku. Uvedená přání lze zdarma poslat pomocí emailové zprávy nebo ji lze poslat jako SMS či s pěkným obrázkem jako MMS.

KdopakSvátek máBílý zajíčekJá Ti přejuPřání pro LukášePřání pro EvuPřání pro HonzuPřání pro BarboruPřání pro PavluPřání pro PetraPřání pro MiroslavaPřání pro JaroslavaPro JiříhoPro HelenuPro VeronikuPro TomášePro EliškuPro FrantiškaPro JanuPro LubošePro MariiPro TerezuPro ZdeňkaPro VojtěchaPro DanieluPro FilipaPro IvuPro AndreuPro JarmiluPro KamilaPro JarmilaPro RadkaPro DavidaPro HynkaPro JakubaPro KláruPro JindřichaPro LuciiPro LenkuPro MarkaPro MartinaPro MatějePro EdituPro PatrikaPro VlastimilaPro MilošePro OldřichaPro RudolfaPro LubomíraPro IvanaPro RobertaPro ŠtěpánaPro RadimaPro BohumilaPro RichardaPro VítkaPro IvošePro RosťuPro MatyášePro LůďuPro DušanaPro VláďuPro ZbyňkaPro AlenuPro PetruPro MartinuPro JitkuPro LíduPro MíšuPro ZdeňkuPro IvanuPro MonikuPro JiřinuPro ZuzanuPro MarkétuPro MarceluPro DagmaruPro DanuPro VlastuPro KristýnuPro BoženuPro IrenuPro MartuPro AdamaPro AdéluPro AdrianuPro AlešePro AliciPro AnetuPro AnežkuPro AnnuPro AntonínaPro TonduPro BlankuPro DenisuPro DominikaPro EmuPro GabrieluPro HanuPro HaňulkuPro IlonuPro IvetuPro IvonuPro JosefaPro JuliiPro KarlaPro KarluPro KarolínuPro KateřinuPro KatkuPro LadislavaPro LiboraPro LibušiPro LudmiluPro MagdalénuPro MagduPro MichaeluPro MichalaPro MiladuPro MilanaPro MilenuPro MilušiPro MirkaPro MirkuPro NeluPro NikoluPro OlguPro OndruPro OndřejePro PavlaPro PavlínuPro PepuPro RadkuPro RenátuPro RomanaPro RomanuPro RostislavaPro RůženuPro SabinuPro SimonuPro SoňuPro StanislavaPro StanislavuPro SvětlanuPro ŠárkuPro ŠtěpánkuPro VáclavaPro VenduluPro VěruPro VladimíraPro ŽanetuZápad slunceNadějeRadostÚsměvŠtěstíSvátekPřáteléJménoKoláčJmeniny

Historie svátku/jmenin

Jmeniny jiným názvem obecně „svátek“ se slaví v určitý den, který je stanovený v kalendáři. Vychází z křesťanské tradice, kdy se slavil svátek ve stejný den jako měl patron církve. V křesťanském kalendáři je každý den spojen se jménem světce, kterého církev v daný den slavila a tato tradice se přenesla i do běžného života.

Květinové přáníčko k svátku

Dnes si lidé blahopřejí osobně v okruhu rodiny, ve škole, ve školce, v zaměstnání.

Oslavenec dostane dárky i osobní gratulaci, papírové blahopřání, online blahopřání. Můžete také popřát prostřednictvím mobilního telefonu, odeslat zprávu, zavolat nebo přes sociální sítě whatsapp, facebook, twitter, tiktok a jiné.

Blahopřání k jmeninám

Každá země má své tradice a dokonce jsou v některých zemích jmeniny slaveny více než narozeniny.

Kde se slaví jmeniny?

Jmeniny nejčastěji slavíme s rodinou doma nebo někde v restauraci, kavárně, herně, parku.

Gratulace k svátku

Například ve Španělsku a Latinské Americe jsou jmeniny slaveny stejně jako narozeniny, s dary, oslavami, jídlem a pitím. V Řecku jsou jmeniny uznávány více než narozeniny a jsou spojeny s náboženskými obřady a rodinnými oslavami. V Rusku jsou jmeniny tradičně spojené s oslavou svatého jména, přičemž oslavenci jsou často obdarováni ikonou svého patrona.

Jaký dárek k svátku vybrat?

Ženám darujeme květiny samostatné růže, tulipány, lilie, karafiáty nebo květinové vazby, samostatné květiny v květináči, kosmetiku, parfémy, šperky a bižuterii.

Tulipány k svátku

Muže potěší dárkový koš s vybranými specialitami od jídla, koření, pochutin, alkoholu, hodinky, elektronika. Děti si pochutnají na bonboniérách, čokoládách, zákuscích, dortech, ocení drobné hry a hračky.

Pohlednice s přáním vše nejlepší k svátku!

Někoho potěší speciální dárek, který vyberete přímo pro oslavence. Může to být kniha s věnováním, umělecké předměty, obrazy, potištěná trička, hrnky, doplňky a oblečení, drahá elektronika jako jsou notebooky, chytré telefony, vouchery se zážitky.

Jak se slaví svátek?

Každá rodina má své zvyky, které předává budoucí generaci. Samozřejmě se liší oslavy v jiných zemích, dle kultury, tradic a náboženství.

Někde si jen předají dárek. Většina rodin naplánuje rodinnou oslavu spojenou s pohoštěním a nápoji. Přátelé přinesou oslavenci dárek a gratulace. Vzdálená rodina a přátelé posílají gratulace poštou, elektronicky nebo telefonicky. Zajímavé je, že v některých zemích jsou se svátkem spojeny náboženské obřady. Někde je svátek spojen s tancem, zpěvem a hrami.

Rodinná oslava

Nezapomeňte oslavenci slavící jmeniny předat dárek spolu s blahopřáním a květinou. Další přání k svátku naleznete zde.

Náhodné texty blahopřání

Pro manželku

Drahá manželko,
přicházím s kyticí růží,
popřát Ti k narozeninám,
slyším slova Tvých myšlenek,
ať se splní Tvoje sny,
hodně úspěchů a radosti,
spousta smíchu a splněných přání,
ať máš sladký život jako o narozeninách!
Ti ze srdce přeje Tvůj manžel!

Ať Tvé oči štěstím září

Ať Tvé oči štěstím září,
ať je úsměv na Tvé tváři,
ať nepoznáš nikdy klam.
To Ti přeji k jmeninám!

Blahopřání ke kulatým 90. narozeninám

Přiznejte hrdě svůj věk,
protože věk dělá člověka.
Tvé bohaté znalosti a zkušenosti
jsou záviděníhodné!
Vítej každý den s radostí,
obdaruj blízké upřímnou lásku.
Jdi životem se širokým úsměvem,
a stůj tváří v tvář vysokým horám.
K devadesátým narozeninám,
Ti přeji zdraví, štěstí, hojnost!

Přání k 40. výročí svatby (rubínová svatba)

Jste úžasný pár,
Přejeme Vám k rubínovému výročí!
Ať máte mnoho štěstí,
a Vám slunce svítí každý den,
a Vaše láska trvá věčně!

Dnešní den (24. červen 2024) má jmeniny Jan, Honza a Jonatan, zítra (25. červen 2024) oslavuje svátek Ivan, Salome, Fabricio a Šalamoun, pozítří (26. červen 2024) má svátek Adriana a Adrian, 27. červen 2024 bude mít svátek Ladislav a Ladislava a 28. červen 2024 bude mít svátek Lubomír, Serena a Lubomíra.